Zobacz temat
 Drukuj temat
Najlepsze haki - Wasze opinie
volff_3miasto
Na nowy sezon zamierzam zmienić haki i zastanawiam się nad tymi z najwyższej półki. Myśle o producentach takich jak KORDA, PELZER czy FOX.
O Kordzie słyszałem b. dużo dobrych opinii. Tak samo jeśli chodzi o Pelera (szczególnie o modelu Mako 5). Z Fox em już gorzej. Zdania podzielone i sporo negatywnych opinii jak na firmę o takim prestiżu. Moja wstępna czołówka (wszystkie to nr średnio 2-4) to (kolejność modeli przypadkowa, producentów nie):

KORDA:
- Kurv Shank
- Wide Gape X
- Long Shank Nailer

PELZER:
- MAKO SF 5 (jak na razie tylko ten model bo o innych nie słyszałem żadnych opinii)

FOX:
- Arma Point SSBP, czy SSC

A jakich Wy używacie haków? Które uważacie za najbardziej niezawodne?
Prosze o Wasze opinie.

volff_3miasto@wp.pl
Robak
Ja najwyżej cenię sobie Gold Label Tackle odkąd ich używam nie miałem żadnych spinek. Nie zauważyłem też żadnych wad haków.
Najczęściej używam modeli:
Penetrator Three Barbless
Penetrator Two
Penetrator One

W innych markach zdarzały się pęknięcia haków czy już w paczkach tępe egzemplarze.
Używałem dwóch serii haków Fox i zwłaszcza Teflon Arma Point LSC okazały się bardzo podatne na tępienie. Bywało iż po jednym zwinięciu zestawu hak już się stępił a także w tym przypadku haki nie były rewelacyjnie ostre w paczce.
Może trafiłem na wadliwą partię ale już ich więcej nie użyłem.
Niech moc (czyt. karpie) będą z wami Grin
Pozdro Kamil Jardzioch

galuch
Ja sobie bardzo chwalę TB Evolution nr 4-6. Haki ostre, mocne i przede wszystkim tępią się dużo wolniej niż foxy czy kordy. Czasami używam też Genesis XS. Na tych hakach na razie się nie przejechałem.

Z marek które wymieniłeś mogę polecić Kordy Long Shank (X) i Foxy AP LSC (na te łowiłem bardzo często w poprzednim sezonie). Oba modele za szybko się tępią co jest faktycznie dużym minusem (częsta zmiana przyponów), ale nadrabiają wstępną ostrością i skutecznym zapinaniem.

TOMMY
Curv Shank sprawdza mi się TB Evolution 4-6

i ostatnio kilka modeli Carp'R'Us'a
Long Shank Gladiator 4-6
Long Shank Nailer - 4-6

Wide Gap,ów nie używam ale jeśli muszę to stare Foxa (nie teflon)
Pozdrawiam. No kill ! ! !
GrassCarpTeam

Baca1911
Ja w nowym sezonie stawiam na nowe haki carp rusa ATS, modele których zamierzam używać to longshank nailer i centurion zależy gdzie będę łowił dodatkowo moutshnagery. Kurv shanki kordy dobre haki ale lubią pękać dlatego przestałem je stosować

wmelon74
Witam!
Ja używam Gamakatsu G-karp method hook, dla mnie bomba.

Przejdź do forum:
Reklama
Crazycarp , sklep karpiowy Karp bigcarp