Carp Girl 2012
| 13.09.12
Firma Imperial Baits zorganizowała już drugą edycję tego niecodziennego konkursu. Kto by pomyślał że można połączyć wybory Miss oraz paradę łowców (w tym wypadku "łowczyń") karpi ? Firma Imperial Baits pokazała że można! Jeżeli Twoja dziewczyna, żona, kochanka lub teściowa łowi karpie, uwiecznij ją na fotografii , dodaj opis na temat jej pasji i wysyłaj do centrali Imperial Baits! Cenne nagrody już czekają. Zapraszamy do podziwiania (jest na co patrzeć) nadesłanych już zgłoszeń oraz zwyciężczyni Carp Girl 2011.
Więcej informacji – zgłoszenia – zdjęcia na www.imperial-baits.pl
Spotkanie BCP 2012!
| 11.06.12
Zapraszamy wszystkich sympatyków uśpionego (tymczasowo!) Big Carp Portalu do wzięcia udziału w towarzyskim spotkaniu, które odbędzie się 15-19 sierpnia 2012 roku na zbiorniku Gosławice. Do naszej dyspozycji będzie 20 dwuosobowych pomostów z łódkami, prysznice, toaleta, kuchnia, zadaszone miejsce do grilowania i setki wygłodniałych karpi. Dodatkowych atrakcji i niespodzianek z pewnością nie zabraknie, o czym powiadomimy Was już wkrótce wraz z dokładnym planem imprezy. Koszt udziału to 300zł od osoby z czego 93,3% to koszt wykupienia licencji, pozostała część to koszty organizacyjne i niespodzianki. Listę uczestników oficjalnie uznajemy za otwartą! Zgłaszać swój udział można za pomocą maili, wiadomości prywatnych, pocztówek, sms'ów lub telefonicznie. Zapraszamy!
Pierwszy karp powyżej setki!
| 10.06.12
Nowy rekord świata 101lb 4oz! Ryba złowiona został 2 czerwca
w węgierskim jeziorze Euro-Aqua nad brzegiem Balatonu. Szczęśliwiec, który wpisał się tym połowem do ksiąg historii jako łowca pierwszego karpia powyżej magicznych 100 angielskich funtów to Austriak Roman Hanke. Ryba wzięła wczesnym rankiem na kulkę typu bird food. Zarówno ważenie jak i sam połów były dokonane przy wielu świadkach. Waga wskazała 101lb 4oz czyli 45,9kg a długość ryby wyniosła 113cm. Właściciele łowiska twierdzą że w przyszłości karp ten może dorosnąć do ponad 50kg. Mimo że wielu wędkarzy przewidywało, że na Węgrzech może pływać karp na rekord świata, połów ten okazał się dla zdecydowanej większości szokiem. Sam fakt, że takie kolosy pływają jeszcze w nieznanych, niekoniecznie francuskich wodach dodaje dreszczyku emocji do naszego sportu.
Moja karpiowa przygoda....
| 29.03.12
Jastrząb Carp TeamJastrząb Carp Team zaprasza młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie karpiowym pod tytułem: Moja karpiowa przygoda 2012. Chcemy poprzez ten konkurs docierać do naszych najmłodszych karpiarzy, którzy, z roku na rok są coraz mocniej zaangażowani w nasze hobby i jest ich coraz więcej. Mamy nadzieję, że nasz konkurs jeszcze bardziej zmobilizuje Was młodych do częstych wizyt nad wodą, obcowania z naturą oraz do upamiętniania pięknych chwil związanych z karpiowaniem i zasadami Catch&Release.... Więcej informacji!
I Bydgoski Carp Show
| 14.03.12
I Bydgoski Carp ShowZima jeszcze w pełni a już ciągnie wilka ... na ryby. Po raz kolejny wybraliśmy się na zimowe targi karpiowe tym razem zorganizowane przez Bygdoski Klub Karpiowy pod nazwą Carp Show 2012 Bydgoszcz. Nie zabrakło oczywiście wybitnych postaci świata karpiowego....
Karp Festiwal 2012
| 13.03.12
karp festiwal 2012Atmosfera targów była jak zawsze wesoła i przyjemna. Sklepy zaopatrzyły się w znacznie większą ilość produktów, można było obejrzeć szerokie zestawienie takich firm jak: Mainline, Solar, Dynamite Baits, NutraBaits, itd. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska Massive Carp, Nash Tackle oraz Imperial Baits. Na stanowisku Nash'a można było pooglądać nowości na rok 2012 a także porozmawiać z znakomitym karpiarzem jakim jest Roony De Groote. Na stanowisku Imperial Baits gościł słynny karpiarz ,a zarazem szef tejże firmy Max Nollert. Zapraszamy do obejżenia fotogalerii. Zobacz więcej!
Targi "Faszination Angeln" 2012 w Niemczech
| 05.03.12
Targi KarpiowePodczas gdy w Polsce w dniach 25 - 26 lutego odbywały się targi wędkarskie Rybomania - Carpshow w Poznaniu, ja postanowiłem wybrać się na Angel messe "Faszination Angeln" która miała miejsce w jednej z większych hal Emslandhallen w miejscowości Lingen w Holandii. Poprzedni rok 2011 zgromadził około 12 tysięcy odwiedzających, w tym roku było ich równie dużo. Już około godziny 10:00, po dotarciu na miejsce z trudem znalazłem wolne miejsce parkingowe. Czytaj więcej!
1% dla Martynki Spaszewskiej
| 17.02.12
Już kolejny raz organizowana jest akcja „1% dla Martynki”, córki karpiarza Tomka Spaszewskiego z Ostrowa Wlkp. Mamy nadzieję, że i tym razem przyłączy się do niej jak największa liczba osób, które chcą pomóc w ten sposób. Przecież nikogo to nic nie kosztuje, a może sprawić dużo dobrego dla Martynki.
Moja Arkadia - czyli jak trafiłem do krainy szczęśliwości
| 07.02.12
Portal KarpiowyZa oknem zimowa szaruga. Wstaję – ciemno, wracam – też ciemno. Niby nic się nie zmieniło, a jednak czuję, że czegoś mi brak… Filmy o karpiach i nowinki sprzętowe już nie pomagają, wręcz przeciwnie , potęgują pustkę, podsycają wyobraźnię… Czytaj więcej!
Relacja z targów w Pradze
| 02.02.12
Targi PragaOstatnimi czasy mamy dużo relacji z imprez targowych odbywających się za naszą zachodnią granicą. Niektóre już się odbyły a kolejne będą w niedalekiej przyszłości. Z tym większą satysfakcją przyjąłem zaproszenie od Karela Nikla na największe czeskie targi wędkarskie które odbyły się w Pradze 28-29 stycznia. Czytaj więcej!
Spotkanie BCP 2012
| 30.01.12
Łowisko GosławiceMiło nam poinformować, że w tym roku znów odbędzie się spotkanie użytkowników Big Carp Portalu. Impreza odbędzie się 15-19 sierpnia na łowisku Gosławice! Szczegółowe info ukaże się w najbliższych dniach!
Reklama
Crazycarp , sklep karpiowy Karp bigcarp